K poskytování služeb a analýze návštěvnosti využíváme souborů cookie. Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací zde

SKI & BIKE BOX
Stříbrnice, Staré Město 2015

Netypická stavba navržena jako úsporná, ale současně šetrná k životnímu prostředí. Konceptuálně vychází z kontrastujícího požadavku o zapadnutí do přírodního prostředí hor („hromada slámy“) a moderního účelového výrazu interiéru stavby otevřeného rozsáhlými prosklenými plochami.

Prostorový základ stavby je tvořen třemi repasovanými přepravními lodními kontejnery, kdy vnější plášť plných částí stavby bude tvořen obkladem slaměnými balíky, které slouží jako tepelná izolace.Maximum prosklených ploch je otevřeno směrem ke svahu kopce na jehož úpatí objekt stojí.
Pro tři takto řešené buňky byla nalezena ideální kombinace vycházející ze zadaného programu investora. Dva kontejnery byly připojeny k sobě, aby byla zvýšena kapacita vnitřních prostorů a jejich variabilita. Jeden kontejner byl částečně odsunut. Uvnitř takto vytvořené konfigurace vzniká prostor pro venkovní terasu - ze stran chráněný proti větru a od silnice. Náplní objektu má být centrum služeb pro návštěvníky zdejšího sportovního areálu.

Údaje o tvůrčím a stavebním týmu

Investor:

KRALIČÁK, s.r.o. www.mujkralicak.cz


Tvůrčí tým:

ing. arch. Alice Michálková
ing. Marek Brejcha
kostrukční projekt: STATICA Plzeň s.r.o.


Projekt na mapě